خودرو و موتورسیکلت

راهنمای خرید اسپیکر خودرو + معرفی 3 مدل پرفروش ترین اسپیکر خودرو

در این پست از زنبیل نو راهنمای خرید اسپیکر خودرو و معرفی 3 مدل اسپیکر خودرو را آماده کردیم.همچنین در این مطلب ما تمام سوالاتی را که در هنگام خرید بلندگو خودرو ممکن است برای شما پیش بیایید برای اولین بار به آنها پاسخ می دهیم تا شما بتوانید اسپیکر عالی ماشین را پیدا کنید و یک خرید مطمئن نسبت به سلیقه خود داشته با شید. اگر اهل موزیک باشید قطعا می دانید که گوش دادن به موسیقی در ماشین چقد می توانید لذتبخش باشد و داشتن اسپیکرهای با کیفیت در خودرو این لذت را چندان برابر می کند. وجود بلندگوهای با کیفیت با خروجی صدای خوب یکی از سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌ها را برای ارتقای صدای موزیک پخش شده در ماشین را ارائه می‌دهند. در ادامه این پست آنچه را که در زمینه راهنمای خرید اسپیکر خودرو نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهیم داد، خواه فقط بخواهید بلندگوهای فابریک خود را تعویض کنید و یا یک اسپیکر با توان خروجی بالا نصب کنید و کیفیت و بلندگوهای ماشین را ارتقا دهید. خرید بلندگوهای خودرو ممکن است یکم پیچیده باشد و کسای که در این زمینه اطلاع اولیه نداشته باشند سخت بنظر می آید.ما سعی می کنیم این روند را تا حد امکان ساده کنیم. برای آشنایی با نحوه خرید بلندگوهای خودروی جدیدهمراه ما باشید.

کدام اسپیکر خودرو را بخریم ؟

بهترین کاری که در خرید اسپیکر خوردو باید انجام دهید این است که از مطالب کامل این پست استفاده کنید و یا در بخش نظرات این پست به ما بگویید که چه خودرویی دارید و مدل و توان دستگاه پخش کننده خودروی شما چی  هست.تیم بونتک در زمینه فروش لوازم خودرو تجربه کافی داشته و ما چند سوال از شما می پرسیم و سپس بهترین گزینه ها را برای خرید اسپیکر خوردو برای ماشین  شما به شما پیشنهاد می کنیم.

اسپیکر خودرو

چند بلندگوی ماشین نیاز دارم؟

هیچ استانداردی برای تعداد بلندگوهای خودرویی که در کارخانه در خودرو نصب شده اند وجود ندارد. در خودروهای خارجی هر سال تعداد آنها بیشتر می‌شود زیرا خودروسازان سیستم‌های صوتی کارخانه‌ای ممتاز را با مزایایی مانند حذف نویز و صدای موتور شبیه‌سازی شده معرفی می‌کنند. در این مقاله ما به اصول اولیه پایبند هستیم. توجه داشته باشید که در این بند ما منظورمان خودروهای خارجی بوده و در خودروهای داخلی تعداد و کیفیت آنچنانی در اسپیکر و بلندگوها نداریم و اگر یک خودروی تولید داخلی دارید قطعا می دانید که داشتن اسپیکر با کیفیت برای خودروهای داخلی نیاز ضروری محسوب می شود.

هدف از تعویض بلندگوهای جلو و عقب داشتن یک سیستم صوتی خوب و با کیفیت است. داشتن اسپیکر خوب با برند معروف در جلو و عقب می توانید کیفیت خروجی صدا را بسیار افزایش دهد.

اگر بودجه کافی برای خرید و تعویض اسپیکر خودرو ندارید لازم نیست این اتفاق یکباره بیفتد. ابتدا روی بلندگوهای جلویی خود تمرکز کرده و ارتقا دهید.بعد از مدتی اگر بودجه داشتید  می توانید قسمت عقب خودرو را با اسپیکرهایی از همان سری بلندگو (یا حداقل از همان برند) تعویض و یا ارتقا دهید.

اسپیکرهای جلوی خودرو

برخی از خودروها فقط دو بلندگو در جلو دارند، یکی در درب سمت راستی و دیگری در درب سمت چپی قرار دارد. برخی خودرو ها نیز دارای چهار بلندگو در جلو هستند، که دو بلندگو در هر طرف ، قسمت بالایی درب خودرو و دیگری روی داشبورد قرار دارد. بسیاری از خودرو ها دارای یک بلندگوی وسط داشبورد هستند که معمولاً علاوه بر پخش موسیقی، ملزومات وسیله نقلیه مانند زنگ درها و اعلان‌ها را کنترل می‌کند.

اسپیکرهای عقب خودرو

اسپیکرهای عقب خودرو معمولا روی درهای عقب و طاقچه عقب خودرو قرار می گیرند و داشتن اسپیکر خوب در طاقچه خودرو بسیار محبوب است. بلندگوهای عقب صدا را به سرنشینان صندلی عقب ارائه می کنند و برای ردیف جلو “بلندگوهای درهای جلویی” ارائه می دهند. بلندگوهای عقب به طور کلی سهم قابل توجهی در تجربه صدا در خودرو را دارند. برای مثال برای رانندگانی که اغلب مسافر ندارند می تواند ترکیب صدای بلندگوهای جلو و عقب خودرو بسیار خوشایند باشد

اسپیکر برای خودرو چه اندازه بخریم؟

به راحتی می توانید در دسته بندی بلند خودرو اندازه اسپیکر مورد نظر خود را انتخاب کنید. همانطور که در بالا گفتیم می توانید به ما بگویید که قصد خرید بلندگوهای جلو یا عقب (یا هر دو) را دارید و ما با توجه به نیاز شما مدل هایی را پیشنهاد کنیم. وقتی در مورد اندازه و تناسب بلندگوها صحبت می کنیم هدف ما فقط قطر اسپیکرها نیست. ما عمق بلندگوها، فضای کافی برای نصب و چندین فاکتور دیگر را در نظر می گیریم. پس برای اینکه بتوانیم یک اسپیکر خودروی خوب و متناسب با ماشین خودمان نصب کنیم باید تناسب اسپیکر و محصل نصبش را هم بررسی کنیم.

اسپیکر خربره ای TS-6975V3 پایونر

باند خربزه ای 6975V3 دارای تیوتر قدرتمند با قابلیت پخش صدای روان و شفاف می باشد.سایز برش مدل TS-6975V3 استاندارد بوده و 6×9 اینچ می باشد.ووفر یا صفحه مخروطی آن از جنس کاغذ قابل ارتجاع بوده و با تیوتر در زمینه تولید صدای شفاف و رسا همکاری دارد.همچنین جنس ممبران یا عنکبوت این بلندگو از اکریلیک بوده و جنس بدنه محافظ نیز از ورقه ی آلومینیومی با کیفیت می باشد.مدل نصب این مدل نیز مانند سایر باندهای خربزه ای روی تاقچه و باکس می باشد.این اسپیکر دارای مقاومت ظاهری ۴ اهم واقعی بوده و توان اسمی آن نیز 80 آر ام اس واقعی می باشد.حساسیت این اسپیکر نیز 92 دسی بل بوده و بیشینه صدای خروجی آن 550 وات است و همچنین محدوده ی پاسخگویی فرکانس آن نیز در محدوده ی 27 تا 28000 هرتز است.

اسپیکر مدل ts-6975v3

اسپیکر خربره ای TS-6900PRO پایونر

اسپیکر خربره ای TS-6900PROدارای سوپرتیوتر قدرتمند با قابلیت پخش صدای روان و شفاف می باشد و شما را از نصب جداگانه سوپرنیوتر بی نیاز می کند.سایز برش مدل TS-6900PRO استاندارد بوده و 6×9 اینچ می باشد.ووفر یا صفحه مخروطی آن از جنس کاغذ قابل ارتجاع بوده و با تیوتر در زمینه تولید صدای شفاف و رسا همکاری دارد.همچنین جنس ممبران یا عنکبوت این بلندگو از اکریلیک بوده و جنس بدنه محافظ نیز از پلاستیک مرغوب و درجه یک می باشد.مدل نصب این مدل نیز مانند سایر باندهای خربزه ای روی تاقچه و باکس می باشد.این اسپیکر دارای مقاومت ظاهری ۴ اهم واقعی بوده و توان اسمی آن نیز 100 آر ام اس واقعی می باشد.حساسیت این اسپیکر نیز 92 دسی بل بوده و بیشینه صدای خروجی آن 600 وات است.

اسپیکر مدل TS-6900PRO

اسپیکر KFC-HQ718EX کنوود

میدرنج این اسپیکر 70 میلیمتری و تیوتر آن نیز 25 میلیمتری است و تولید و پردازش فرکانس های بالا را به بهترین نحو انجام میدهد. در این باند قابلیت استفاده از ساب ووفر نیز وجود دارد و میتوان ووفر خود دستگاه را قطع کرد و از میدرنج و تیوتر آن استفاده کرد. این مدل دارای تیوتر قدرتمند با قابلیت پخش صدای روان و شفاف می باشد. سایز برش مدل KFC-HQ718EX استاندارد بوده و 10*7 اینچ می باشد.ووفر یا صفحه مخروطی آن از جنس کاغذ قابل ارتجاع بوده و با تیوتر در زمینه تولید صدای شفاف و رسا همکاری دارد.همچنین جنس ممبران یا عنکبوت این بلندگو از متریال باکیفیت میباشد. مدل نصب این مدل نیز مانند سایر باندهای خربزه ای روی تاقچه و باکس می باشد.این اسپیکر دارای مقاومت ظاهری 3 اهم واقعی بوده و توان اسمی آن نیز 80 آر ام اس واقعی می باشد.حساسیت این اسپیکر نیز 93 دسی بل بوده و بیشینه صدای خروجی آن 400 وات است و محدوده پاسخگویی فرکانس آن 28 تا 30000 هرتز می باشد.

اسپیکر مدل KFC-HQ718EX

[digikala key=”اسپیکر خودرو”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا